Kresby na zakázku | Radek Zdražil

Kreslíte obrazy z fotky?

Posted by on Kvě 10 2020, in

Ano, kreslím výhradně z fotky jako předlohy.
Ideální je, když je fotka kvalitní. Mnohdy tomu však není, ale nemějte obavu, kresba se i tak vydaří. Je potřeba si uvědomit, že když chcete nakreslit portrét a pošlete mi fotku pořízenou z velké vzdálenosti, tzn., že jsou na fotce celé postavy a ještě v dálce a fotka je pořízena z mobilu, pak se z toho portrét těžko kreslí, ale i nemožné je skutečností – dá se vše, musí se jen chtít 🙂

Předloha tedy může být sken fotografie, fotka z foťáku nebo z mobilu a může to být klidně selfie, tam bývají detaily obličejů pro portrét jako stvořené. Ale pozor, někdy u selfie fotek dochází k deformaci obličejů.

Pokud chcete zhotovit skupinový portrét není potřeba, aby byli všichni na jedné fotce. Fotek pošlete co nejvíce, abych z toho mohl poskládat ideální předlohu daných postav, aby z toho mohla vzniknout ideální kompozice pro kresbu.

U krajiny je to obdobné jako u portrétu. Chcete kresbou zachytit oblíbené místo, což je třeba městečko v horách a fotka je pořízená z protějšího vrcholu kopce. No, co na kresbě může být? Rozeseté škatulky. Zase, je potřeba kresbu na něco zacílit, třeba na nějakou dominantu – kostel nebo kapli, zátoku, nebo most.

Čím kvalitnější je fotka, tím lépe se kreslí a o to lepší je výsledná kresba.

Kresba se dá vytvořit i z několika fotek. Chcete portrét, aby v pozadí byla nějaká známá budova, nebo nějaké pozadí? Nebo dva lidi vedle sebe a každý je z jiné fotky? Není problém, dá se kombinovat. Vše je na předchozí dohodě.