Kresby na zakázku | Radek Zdražil

Musí být fotky pro kresbu kvalitní?

Posted by on Kvě 09 2020, in

Jako předloha postačí fotka, nebo více fotek (vybereme tu nejlepší) zaslaných v elektronické podobě na email. Čím lepší kvalita pořízené fotky, tím lépe, ale není to bezpodmínečná nutnost. Obraz se dá nakreslit i z méně kvalitní fotky, pořízené třeba mobilem. Důležité je, aby se vám samotným fotka líbila a já už udělám maximum, aby kresba vypadala co nejlépe.

Jak jsem psal výše, nejlépe bude, když dodáte i více fotek, vybereme pro kompozici tu nejlepší. Pokud chcete nakreslit dva, tři, nebo více lidí na jednu kresbu a nemáte je všechny na jedné fotce, vůbec nevadí. Jsem schopný nakreslit kresbu, i kdyby byla každá postava na samostatné fotce.

Pokud však bude fotka hodně nekvalitní, rozmazaná, na postavě nebudou rozeznatelné detaily, mějte na paměti, že nejsem kouzelník, ty lidi reálně neznám, takže nakreslený portrét bude odpovídat předloze. Zatím si však nikdo nestěžoval 🙂

Kvalitu fotky poznáte mimo jiné tak, že daný soubor bude mít velikost v megabajtech, např. 1 MB a více. Taková fotka bude použitelná. Pokud to bude mít kilobajty, např. 350 kB, tak už se portrét nebo kresba bude kreslit hůře.