Kresby na zakázku | Radek Zdražil

Vše, co potřebujete vědět, než si u mne objednáte kresbu.

Jednotlivé dotazy můžete pluskem rozbalit.

Ano, kreslím výhradně z fotky jako předlohy.
Ideální je, když je fotka kvalitní. Mnohdy tomu však není, ale nemějte obavu, kresba se i tak vydaří. Je potřeba si uvědomit, že když chcete nakreslit portrét a pošlete mi fotku pořízenou z velké vzdálenosti, tzn., že jsou na fotce celé postavy a ještě v dálce a fotka je pořízena z mobilu, pak se z toho portrét těžko kreslí, ale i nemožné je skutečností – dá se vše, musí se jen chtít 🙂

Předloha tedy může být sken fotografie, fotka z foťáku nebo z mobilu a může to být klidně selfie, tam bývají detaily obličejů pro portrét jako stvořené. Ale pozor, někdy u selfie fotek dochází k deformaci obličejů.

Pokud chcete zhotovit skupinový portrét není potřeba, aby byli všichni na jedné fotce. Fotek pošlete co nejvíce, abych z toho mohl poskládat ideální předlohu daných postav, aby z toho mohla vzniknout ideální kompozice pro kresbu.

U krajiny je to obdobné jako u portrétu. Chcete kresbou zachytit oblíbené místo, což je třeba městečko v horách a fotka je pořízená z protějšího vrcholu kopce. No, co na kresbě může být? Rozeseté škatulky. Zase, je potřeba kresbu na něco zacílit, třeba na nějakou dominantu – kostel nebo kapli, zátoku, nebo most.

Čím kvalitnější je fotka, tím lépe se kreslí a o to lepší je výsledná kresba.

Kresba se dá vytvořit i z několika fotek. Chcete portrét, aby v pozadí byla nějaká známá budova, nebo nějaké pozadí? Nebo dva lidi vedle sebe a každý je z jiné fotky? Není problém, dá se kombinovat. Vše je na předchozí dohodě.

Portréty, skupinové portréty (více početné kresby i z více fotografií), figurální kresby, oblíbenou krajinu nebo místo, oblíbenou věc, rodiny, babičky, dědečky, děti, zvířata – vše, co stojí za to dát dodané fotce jiný rozměr prostřednictvím kresby. Stačí jen dodat předlohu.

Předně je potřeba se rozhodnout, jakou velikost má mít výsledná kresba. Možnosti jsou různé. Může to být velikost A4 – pro portrét méně obvyklá, na velké stěně by kresba mohla zaniknout, ale pokud by to měl být vyloženě detail obličeje a kresba bude umístěna na vhodném místě, pak je i tato velikost dostatečná. Formát A3 je už obvyklejší a nejčastější, nebo pak větší formáty, jako A2 a je možno i větší a tím je A0.

Pokud jste si jisti velikostí kresby, ale i ta se dá stanovit nebo změnit, až při naší domluvě, pak následuje předloha. Tu je nejlépe rovnou s poptávkou zaslat mi k posouzení a já stanovím cenu a zašlu další podmínky.

Můžete zaslat poptávku – ZDE.

Stanovení ceny je individuální záležitost. Bez předchozího zaslání předlohy, tedy fotky nebo podkladu pro kresbu a dohody, jak má kresba vypadat, se stanovit přesná cena nedá.

Jednak je cena dána velikostí kresby (A4, A3 , A2 nebo A0) a každá kresba je jinak náročná. Je rozdíl kreslit portrét jednoho obličeje nebo dvou a více. Je rozdíl, pokud je celý formát plně kresbou zaplněn nebo jen z části. Každá kresba je jinak složitá, pokud má postava šaty, nebo drží kytici, nebo má vousy, dlouhé kadeřavé vlasy, brýle nebo se jedná o huňatého psa apod., vše prostě obnáší své, a nelze proto cenu stanovit paušálně.

Pro představu a orientaci, za kolik se dá pořídit jedno portrét nebo běžná kresba:

  • cena kresby formátu A4 – 1400 Kč
  • cena kresby formátu A3 – 2300 Kč
  • cena kresby formátu A2 – 3400 Kč
  • cena kresby formátu A0 je již stanovena individuálně, dle dohody a složitosti

Jako předloha postačí fotka, nebo více fotek (vybereme tu nejlepší) zaslaných v elektronické podobě na email. Čím lepší kvalita pořízené fotky, tím lépe, ale není to bezpodmínečná nutnost. Obraz se dá nakreslit i z méně kvalitní fotky, pořízené třeba mobilem. Důležité je, aby se vám samotným fotka líbila a já už udělám maximum, aby kresba vypadala co nejlépe.

Jak jsem psal výše, nejlépe bude, když dodáte i více fotek, vybereme pro kompozici tu nejlepší. Pokud chcete nakreslit dva, tři, nebo více lidí na jednu kresbu a nemáte je všechny na jedné fotce, vůbec nevadí. Jsem schopný nakreslit kresbu, i kdyby byla každá postava na samostatné fotce.

Pokud však bude fotka hodně nekvalitní, rozmazaná, na postavě nebudou rozeznatelné detaily, mějte na paměti, že nejsem kouzelník, ty lidi reálně neznám, takže nakreslený portrét bude odpovídat předloze. Zatím si však nikdo nestěžoval 🙂

Kvalitu fotky poznáte mimo jiné tak, že daný soubor bude mít velikost v megabajtech, např. 1 MB a více. Taková fotka bude použitelná. Pokud to bude mít kilobajty, např. 350 kB, tak už se portrét nebo kresba bude kreslit hůře.

Poptávku na kresbu můžete zaslat prostřednictvím formuláře – ZDE.

Pro úspěšné domluvení zakázky na kresbu je nutné:

  • – připravit si fotku nebo fotky
  • – rozmyslet si velikost obrazu
  • – stanovit termín pro doručení

Já pak vytvořím předběžnou kompozici, kterou si odsouhlasíme. V případě, že bude souhlas s kompozicí, stanovím cenu. V případě souhlasu s cenou, zašlu podklad k platbě. Po připsání částky na můj účet začnu kreslit.

Mějte na paměti, že může být před Vámi více zákazníků, kteří rovněž čekají na svou kresbu, nemusím tedy začít kreslit hned po připsání částky.

Platbu preferuji převodem na účet a to před zahájením kresby, tzn. předem. Není třeba se obávat podvodu. Myslím, že má prezentace na tomto webu je dostatečnou zárukou. Vše je kresleno na zakázku a vždy dodáno. Platební údaje sděluji po oboustranné domluvě.

Realizace samotné kresby bývá týden. Je ale potřeba počítat s tím, že se nejdříve musíme domluvit na podmínkách, že je nutné předem provést platbu. Od připsání dohodnuté částky na můj účet se počítá týden. Dále je nutné počítat se dvěma a více pracovními dny na doručení. Ale i včetně doručení se dá nakreslit obraz do jednoho týdne.

Pak je samozřejmě důležité mít na vědomí, že může být více zákazníků před vámi, kteří rovněž čekají na svou kresbu. Ale to vše budete v případě, že mě oslovíte, předem vědět. Stanovení termínu dodání kresby je součástí domluvy.

Kresbu zasílám poštou jako balík do ruky nebo na Zásilkovnu. Zásilka je vždy pojištěna. Kresba je pečlivě zabalena tak, aby nedošlo k jejímu poškození. Kresbu neroluji, ale zasílám rovnou, jak v obálce.

Pokud vyberete poštu, pak mi zašlete adresu pro doručení, pokud Zásilkovnu, tak její pobočku. V obou případech uveďte i svůj tel. kontakt.

Cena zásilky poštou je 250 Kč (formát A4 až A2), na Zásilkovnu 190 Kč (formát A4 až A3). Větší formáty pak stojí u pošty 280 Kč a u Zásilkovny 220 Kč.

Pokud vyberete poštu, pak mi zašlete adresu pro doručení, pokud Zásilkovnu, tak její pobočku. V obou případech uveďte i svůj tel. kontakt.

Máte dotaz a nenašli jste vhodnou odpověď? Pak můžete svůj dotaz zaslat přes kontaktní formulář – ZDE.